Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štvorkolkári a motorkári - nevítaní návštevníci našich lesov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

TO ani nemusí byť!

Stačí pred vstupom do lesa tabuľka s takouto informáciou ( že pozor, po lese , cestách a chodníkoch sú naťahané takéto lanká...)
 

 

No, chcel by som vidieť, ako na bicykli narážaš, alebo pešo zakopávaš o takéto niečo, prípadne zmrzačenú vysokú.... To už naozaj sa nedá ani trochu rozmýšľať?
Ten hluk je ale naozaj deprimujúci.
Mne sa vidí možno ešte väčší problém, že po lesákoch, poľovníkoch, ale často aj po hubároch ba dokonca aj turistoch, (lebo kto na odpočívadlách posedáva?) Zostáva bordel v lese, fľaše od motorového oéleja, alebo nápojov, škatuľky od cigariet(!), plechovky od piva... a zrútený posed je ponechaný na samovoľný rozpad....
 

Fľaše od motorového oleja

som ešte nevidel, zato často vidno fľaše od vodky, vína, piva a hlavne porozbíjané, čo je najäčšie svinstvo, ale to si akosi nespomenul. Nič to ale neospravedlňuje svinstvo hlučných 4kolkárov a motorkárov, ktorí okrem sk***veného hluku v jari vedia zmasakrovať tisíce žubrienok v lesnej mláke, po ktorej sa so zvrátenou radosťou preženú .
 
Hodnoť

úctu

nemajú žiadnu. Dôkazom je to, že bez problémov jazdia v prírodných rezerváciách, ba dokonca v národných parkoch. Na vine sú mizerné slovenské zákony, ľahostajnosť polície a benevolentnosť sudcov. Mám info, že aj medzi tými "jazdcami" často bývajú policajti, tak asi preto.
V takom Rakúsku by im okamžite zhabali dopravný prostriedok a naparili by im pokutu , že by sa z nej posr.Možno by skončili aj naostro v base. No ale čo čakať od štátu, ktorý je hlavným ničiteľom prírody.
 
Hodnoť

Že čo robia policajti?

Kaliňákovo-sakovskí policajti vyberajú cash za lekárničky, pásy, nezasvietené svetlá za krásneho slnečného dňa, za prekročenie rýchlosti na širokej prehľadnej ceste, za úplné nezastavenia na stopke, ktorá tam nemá čo hľadať, lebo križovatka je absolútne prehľadná a bezpečná. Proste hľadajú ľahkú korisť a ľahko zarobené prachy. "Ťažkých" hriešnikov poľahky si vyčíhajú a skasírujú, tak načo by sa naháňali za oveľa ťažšie dopadnuteľným motorkárom a 4kolkárom.
A že motorky a 4kolky sú svinsky hlučné a prechádzajú cez STK EK , lebo to STK napriek povinnosti nemerajú? A nemerajú to ani poliši? Ved Kaliňák na hlučnom chopperi im je vzorom.
Dosť bolo ironie. Policajti sú leniví zbabelci a vyhľadávajú len ľahkú korisť. Nevyšetrujú ani rôzne krádeže a iné priestupky či trestné činy, všetko len odkladajú aby nemuseli robiť. Ľahšie je smenu prežiť v kancelárii či posedieť v aute, než vyšetrovať a naháňať páchateľov.
Záver - polícia má najmenšiu dôverihodnosť, je vpodstate nefunkčná a činnosť vykazuje len šikanovaním vodičov.
 
Hodnoť

Ak sa nemýlim, tak zvieratá,...

...ktoré ste vymenovali v závere článku, sú prísne zákonom chránené.
Pýtam sa teda: Čo ste spravili na mieste zločinu voči prírode? Volali ste políciu? Odfotografovali ste pozabíjané zvieratá a prípadne aj štvorkolkárov a motorkárov na mieste činu a ohlásili ste to bez odkladov štátnej polícii? Podali ste trestné oznámenia na neznámych páchateľov? Alebo ste sa len spravodlivo a oprávnene rozhorčili a z rozhorčenia a pobúrenia ste sa vypísali na blog?
 

re: odfotografovať

Pán Droppa, štvorkolky, enduro motorky jazdia v lese najčastejšie
1. so značkami umiestnenými tak, že ich identifikácia je sťažená/nemožná
2. jazdci sú v prilbách, s ochrannými okuliarmi (proti prachu a blatu), takže ani foto spredu/zboku nepomôže.

Cyklista je voči skupine jazdcov v nevýhode.
Prístup polície je alibistický, les niekomu patrí, v lese si má spraviť poriadok majiteľ.
Samozrejme, od Márie Terézie je prístup do lesa voľný (a je to tak dobre a hovorím to aj napriek tomu, že nejaké tie hektáre vlastním).
Ak autor článku ide do lesa zrelaxovať, má na to spravidla vyčlenený čas. Predstava, že ho bude tráviť na príslušnom oddelení PZ SR (asi na tretej služobni, kým sa dostane na tú správnu, keďže všade sa ho budú chcieť zbaviť a poielať inam s tým, že daný úsek cesty už nepatrí do ich "rajónu" ) nemusí byť zlučiteľná s jeho časovým plánom. Nehovoriac o tom, že dnes sa občan BOJÍ ísť na políciu, pretože je viac ako pravdepodobné, že výsledkom bude, že jeho osobné údaje (vrátane adresy) sa dostanú do rúk priestupcovi. Či už oficiálnou cesto u (začne sa konanie a advokát bude žiadať nazrieť do spisu), alebo neoficiílou cestou, pretože DNES PZ SR "kope za druhú stranu". Zostavy sú jasné, nie sú pochybnosti, v koho dresoch hrajú.

Výsledkom bude, že občan získa na oficiálnej úrovni povesť kverulanta a mimo oficiálnu úroveň sa mu stanú drobné nehody v lepšom prípade na majetku, v horšom prípade mu vznikne ujma na zdraví...
 

Priznám sa, že ma nemilo prekvapuje...

...Vaša defetistická nálada, ktorú z príspevku cítim.
Skutočne si myslíte, že polícia je len a iba nanič a nemohúca?
Píšete, že máte nejaké hektáre lesov - ako by ste sa teda, samozrejme v zmysle zákonov, zachovali, keby do Vašich lesov robili nájazdy motorkári, štvorkolkári, ale aj cyklisti (aj oni plašia zver, narúšajú pôdu a pod.), zberači húb, lesných plodov? Žiadne zákazové značky by nepomáhali, ani vyznačenie súkromného pozemku. A čo by ste spravili, keby ste zistili, že Vám niekto z Vášho lesa načierno vyťažil napr. 10 pekných stromov, alebo do Vášho lesa chodí drancovať stromčeky na Vianoce?
Zdá sa mi, že k svojmu majetku máte zdravý vlastnícky vzťah - preto ma zaujíma, ako by ste postupovali aj v takých prípadoch, ako opisuje bloger. Poraďte.
 

...

...ako majitel lesa by som asi skusil neohoblovanou doskou zrazit motorkara dole ... to by mohlo prejst... mal by som pri tom prilbu a pracovny odev, takze ani je GoPro na prilbe by mu nepomohlo... mohlo by to tak byt...?
 

Ste len naivný alebo ste naozaj

blbec? Polícia nespraví absolutne nič. Kým príde policia, miestni grázli na 4-kolkách už budú dávno preč. A policia nepride na motorkách ani na vrtulníku, aby ich prípadne naháňala. Policia nebude ani zaisťovať stopy ani nič vyšetrovať. Policia si akurát vezme občiansky preukaz nahlasovateľa, zapíše si jeho údaje a odíde preč na hlavnú cestu a bude zastavovať vodičov , či majú zapnuté pásy a nálepku STK.
 

re: defedistická nálada

Ale, samozrejme, dá sa "robiť vlny", keď zistíte, že vám mizne drevo z lesa.
Podobne robil aj môj otec.
Najprv mu ukradli traktor.
Potom pre istotu zapálili celú stodolu aj s ovcami...

Otec už nežije a ja som jeho hspodárenie neprevzal...
A pokiaľ ide o políciu, ukradli mi (postupne) dve bgrašny s profesionálnou foto výbavou (boli to ešte analógové Nikony s kvalitnými sklami, škoda vždy presiahla 6miestnu sumu v korunách), ukradli mi (postupne) 4 bicykle, ktoré polícia nikdy nenašla, piaty som si našiel (aj s jeho novým používateľom) sám, odovzdal som obojer polícii. Mesiac mi trvalo, kým som sa dostal k bicyklu. Keď mi o 3 ráno vykrádali auto, musel som tri krát volať na políciu, kým prišli - aj to až po upozornení, že ďalší telefonát bude na ochranku našej firmy a zajtra bude jej šéf hovoriť so svojimi bývalými kolegami, ktorí sa možno budú zaujímať, prečo nereagovali... Dnes by som už tak naivne nepostupoval. Dnes je pre mňa PZ SR servisná organizácia organizovaného zločinu.

To nie je defetizmus.
To je REALITA.
Ja nemám čas viesť boj s veternými mlynmi.
Mám zodpovednosť za svoje deti, ktoré musím živiť...
DonQuiote si mohol dovoliť to, čo Sancho Panza nie ...

P.S. a pretože aj piano - motorkári málokedy jazdia sami, väčšinou (práve preto,aby sa vysporiadali s prípadnými námietkami) v skupinách. A veľmi často majú skupinu A ... a mne sa nechce skúšať, kto bude rýchlejšie tasiť. Nehovoriac ako tu bolo spomenuté, príliš často sú (podobne ako motorkári) viac ako kamaráti s príslušníkmi PZ SR.
 
Hodnoť

Hmm.

Ja som vyrastal v tom a dodnes mi to ostalo, že do lesa a po lese sa chodí po svojich. Niežeby som pár krát nebol v lese na horskom bicykli, motorke či aute. Bol. Ale nebolo to viac krát, ako mám prstov na rukách. Myslím si, že my ľudia máme dosť asfaltových ciest na jazdenie, či už bicyklom, motorkou či štvorkolkou, alebo autom. Inak len nedávno som videl v telke elektromotorky, tichučké, ak niekomu v lese vadí hluk, lenže mám taký dojem, že tí, čo jazdia po lese na motorkách, či štvorkolkách ten hluk chcú. Tak ako tebe prekážajú povedzme štvorkolky, može niekomu prekážať horský bicykel. Aj tak je to nič, proti tomu, čo za sebou zanechávajú lesné stroje a pilčíci, či ?
 
Hodnoť

Doteraz

som nepochopil, prečo niekto povolil štvorkolky vôbec a motorky s vymontovaným tlmičom tiež. Žeby ešte aj strkali drátenku do výfuku, ako v časoch VB?
 

 

Ako vieš, že ich niekto povolil?
 

Ahoj

ja som v šoku, kto vôbec povolil štvorkolky v normálnej mestskej premávke. Na špeciálne účely, nech sa páči, ale aký účel spĺňajú v bežnej premávke? Keď behajú po meste? Si dokazujú, niečo? Tak to radšej fakt motorku bez výfuku. To aspoň viem čo ide.
 
Hodnoť

Absolutny suhlas!

Po lesoch sa chodi bud peso, alebo vobec nie!
MASNACI na akejkolvek masine by mali byt tvrdo zastaveni!
 

A kde sa dá chodiť

na horskom bicykli? No po cestách nie, tam je to nebezpečné. Jedine po cyklotrasách a tie sú aj v lese. Samozrejme nie v chránenom uzemí.
 
Hodnoť

Čo robia policajti?

Raz mi jeden z nich povedal,keď bola reč o tomto probléme-veď aj my sa chceme voziť-.
 
Hodnoť

 

Tiež som zažil, že na oficiálnom cyklochodníku sa vyrútili oproti mne dve štvorkolky a mal som dosť starostí, aby som ratoval seba a nie, aby som študoval či majú značky a čo je na nich.
Mám známeho, ktorý je inak celkom normálny, ale je fanatik do motorov a má aj štvorkolku a keď som mu priateľsky vyčítal, že by štvorkolky nemali jazdiť hocikde, tak sa ohradil : "A to si ani nemôžeme schuti zajazdiť, na čo ich potom máme?
A ešte jedna myšlienka, lebo som štvorkolky videl jazdiť aj v bežnej premávke v meste. Neviete ako to je s technickými podmienkami, ktoré by mali štvorkolky spĺňať?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Kto zistí, či je 90-ročná babička naozaj najväčšou rybou slovenskej ekonomiky? 496
 2. Robert Fico: Koniec nezávislosti sudcov a prokurátorov 227
 3. Pavel Macko: Nežartujte, pán Fico! Medzi nami je rozdiel. 174
 4. Richard Ciglanský: Zdaňme hypotéky ! 162
 5. Milan Brejcha: Ospravedlňujem sa za nich - kresťanov 144
 6. Matúš Vallo: Obchod storočia? 119
 7. Michal Hradil: Som milionár Michal (32) 117
 8. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Ako sa vyrovnať s bezdetnosťou 116
 9. Barbora Majdišová: Prečo mi Švédi neprikázali karanténu a čo s tým má Pipi Dlhá Pančucha 116
 10. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje 82

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Corona virus special
 2. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje
 3. Miriam Studeničová: O pozitívach koronavírusovej krízy a o poučení z nej
 4. Lukáš Parízek: Labyrint ekonomických opatrení
 5. Silvia Smolková: Kde sa vzal, tu sa vzal, Marián sa známym stal
 6. Július Kovács: Zabíjačka advokátov a sudcov s Kočnerom sa pre pandémiu vo väzení prekladá
 7. Roman Hutira: Najdrahšou komoditou sveta nie je zlato, ropa, diamanty a ani lítium. Je to Čas.
 8. Július Kovács: Odpovede sudruhovi Ficovi. Takže preceda SMERU tu máš odpovede.
 9. Vladimír Krátky: Birmovaný alkoholik prechľastal „ s kočárkem i děcko “ ... .
 10. Silvia Smolková: O tom, ako kapitán Andrej velil RTVS


Už ste čítali?