Keď v zime nasneží

Autor: Juraj Paškuliak | 29.1.2020 o 9:00 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  782x

Tohtoročná zima za veľa nestojí. Teploty sú väčšinou nad bodom mrazu a keď klesnú pod nulu, tak nechce snežiť.

Mal som pred časom počítač v servise. Kým ho dávali doporiadku, zapol som starý počítač a pozeral čo v ňom je. Našiel som staršie fotky, zo zimy keď bola bohatá snehová nádielka a veľa snehu aj v nižších polohách.

Fotografie uverejnené v tomto článku sú z miest, ktoré sú neďaleko rekreačného strediska Remata pri Handlovej. Je tam taký odlesnený svah na ktorom robili nejaké terénne úpravy. Kedysi dávno tam stála turistická lanovka. Počul som že vraj tam chcú postaviť novú, pre lyžiarov. Ale pochybujem že sa to stane realitou, lebo ten svah je orientovaný na juh a sneh sa na ňom dlho neudrží. Okrem toho v nablízku sa nachádzajúcom lyžiarskom stredisku Remata sa už dávno nelyžuje. Asi tam chodilo málo ľudí, tak to zatvorili. 

Keď bol dobrý sneh, dalo sa tam dobre lyžovať. (Myslím teraz nie stredisko Remata, ale ten svah na fotkách.) Pamätám sa ako boli raz také podmienky, že tvrdý základ, na tom tridsať centimetrov trojdňového prašanu a na tom ďalších tridsať úplne čerstvého. Keď som išiel dole, tak mi bolo vidieť iba špičky lyží.

Keď som tam bol naposledy, tak tam bola tabuľka zákaz vstupu a na časti svahu vysadené stromčeky. Ako to tam vyzerá teraz, netuším. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?