Fajčiari v obchodoch

Autor: Juraj Paškuliak | 14.11.2019 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3229x

Ľudí navštevujúcich obchody s potravinami radím do rôznych skupín. Napríklad podľa toho, do čoho si dávajú nákup.

Niektorí používajú takzvané drôtené obludy. Tak volám nákupné vozíky, pretože sú veľké, ťažkopádne, kvôli malým kolieskam hlučné a zle ovládateľné. Keď je ich v obchode veľa, zaberú všetok voľný priestor a nie je sa kam pohnúť.

Zaujímavou skupinou sú tzv. tlačitelia. To sú takí, ktorí nakupujú v stave akéhosi polospánku, a keď sa za vás postavia do radu pred pokladňou, oprú do vás svoj vozík a tlačia a tlačia...

Ďalšou skupinou sú takzvaní hádzači. Je ich viac typov. Jeden je taký, že keď príde k pokladni a je tam voľný ten posuvný pás, tak naň začne hádzať nákup štýlom, na jeden koniec rožky o tridsať centimetrov ďalej šunku o ďalších tridsať maslo a tak. Takto rozhádže svoj nákup spôsobom, že zaberie celú dĺžku posuvného pásu a predavačka sa v tom nevyzná.

Druhý typ hádzačov je veľmi netrpezlivý. Stojíte pred pokladňou a svoje veci ste si vyložili na koniec pásu. Nie je tam žiadne ďalšie voľné miesto, ale hádzač nahádže svoj nákup na jednu kopu s tým vašim, takže predavačka si myslí, že to všetko ste si kúpili vy. 

Osobitnou skupinou sú fajčiari. Jedny krátke modré, povie fajčiar predavačke. Predavačka začne hľadať. Nemáme ich, povie po chvíli. Potom do hľadania zapojí ďalšie kolegyne a hľadajú pri ostatných pokladniach. Trvá to celú večnosť. Také cigarety nie sú. Tak červené dlhé, povie fajčiar. Hľadanie sa opakuje. Napokon, hurá, cigarety sa našli. Fajčiar platí a spokojný odchádza.

Za ten čas čo mu predavačky hľadali cigarety, mohli vybaviť niekoľko ďalších ľudí. Dávam si otázku, prečo cigarety, keď to nie sú potraviny, predávajú v potravinách? Prečo na ich predaj nie sú vyhradené špeciálne obchody? Myslím že by to tak bolo lepšie a fajčiari by v obchodoch nezdržovali ľudí, ktorí si kupujú jedlo. 

Napríklad, veľmi sa mi páči, že v predajni Jednota v mestečku kde bývam, zrušili predaj cigariet v pokladniach a majú ich v trafike, ktorá stojí osobitne. Tiež som si všimol, že v Bille v Zlatých Moravciach urobili to isté. Myslím si že to je dobré. Čo si myslíte vy? Patria podľa vás cigarety do obchodov s potravinami, alebo nie?

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dnes píše Nataša Holinová

Čaj u pána senátora

Pokým nebudú pre kráľov a pompadourky platiť tie isté pravidlá ako pre pospolitý ľud, nič sa nezmení.


Už ste čítali?