Starnúci ľudia zabúdajú na svoju mladosť

Autor: Juraj Paškuliak | 12.10.2019 o 9:00 | Karma článku: 3,93 | Prečítané:  1642x

Starí ľudia častokrát hovoria: Svet už nie je taký ako kedysi. Alebo: Dnešní mladí ľudia sú takí povrchní.

Je to preto, lebo zabudli na svoju mladosť. Keby si ju pamätali, vedeli by, že svet bol vtedy taký istý a oni sami boli rovnako povrchní, ako je dnešná mládež.

Keď som sa pokúšal komunikovať s nejakými mladými príťažlivými ženami (alebo s mladými ženami celkovo) tak som sa naučil toto: Nie sú veľmi zhovorčivé. Je ťažké dať sa s nimi do reči a ešte ťažšie je udržať s nimi komunikáciu. Ešte zo začiatku to ako tak ide, ale keď sa dovtípia čo od nich chcete, tak sa zaseknú a je koniec.

Keď je žena mladá, je nemysliteľné, aby ona začínala s mužom komunikáciu. Ja osobne si nepamätám, že by sa mi niekedy stalo, aby sa so mnou nejaká mladá žena pokúšala dať do reči. Keď sú ženy mladé, muži sú tí, na ktorých strane je iniciatíva. Oni dobýjajú a ženy sú dobýjané. 

Zaujímavé je čo nastane, keď niektoré ženy zostarnú. Keď sa to udeje, tak si s mužmi ako keby prehodia úlohy. Začnú sa správať ako muži. Zrazu sú neobyčajne zhovorčivé a bez zábran nadväzujú kdekade komunikáciu s mužmi (najmä tými mladšími). Keď je to týmto mužom nepríjemné a dajú to najavo, nezriedka sa stane, že tieto ženy, namiesto toho aby sa stiahli, naďalej pokračujú, majúc rôzne uštipačné poznámky. Slovom, začnú si z týchto mužov robiť posmech. 

Slušne vychovaný človek by mal vedieť, že nemá robiť druhým to, čo nechce aby druhí robili jemu. Tieto ženy ako keby zabudli na svoju mladosť a aké to bolo, keď sa s nimi silou mocou pokúšali flirtovať muži o ktorých nemali záujem. A ako keby úplne zabudli, aké nepríjemné to bolo, keď títo muži, napríklad ak sa im nedarilo dosiahnuť čo chceli, mali rôzne uštipačné, či sexistické poznámky.

Iní ľudia nás môžu vnímať celkom inak, ako vnímame my samých seba. Zatiaľčo my si o sebe myslíme že sme duchaplní, šarmantní, neodolateľní, niekto druhý nás môže vidieť ako otravných a nesympatických ľudí.

Keď sa niekto s niekým nechce baviť, tak je to jeho vec. Treba to rešpektovať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.


Už ste čítali?