Štvorkolkári a motorkári - nevítaní návštevníci našich lesov

Autor: Juraj Paškuliak | 10.8.2019 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1326x

Baví ma jazdenie na horskom bicykli. Tomuto športu sa venujem pravidelne, od skorej jari do neskorej jesene.

Robím to preto, lebo mám rád kontakt s prírodou a tiež preto, lebo sa takto udržiavam vo forme. Bohužiaľ, takmer vždy stretávam motorkárov alebo štvorkolkárov, ktorí porušujú predpisy, vyrušujú ostatných návštevníkov lesa, plašia zver a zabíjajú malé zvieratá, ktoré majú tú smolu, že sa im ocitnú v ceste.

Minule som sa rozhodol využiť pekný deň po daždivej sobote. Nasadnem na bicykel a šliapnem do pedálov. Zakrátko som von z mesta. Uháňam po hlavnej ceste, potom odbočím a čoskoro sa ocitnem v lese.

Stúpam na bicykli do kopca, užívam si les, čistý vzduch a ten príjemný pocit, keď telo dostáva poriadne zabrať. V tichu lesa sa zrazu ozve rev, ktorého intenzita sa podobá na naloženú Pragu V3S. Rev silnie a zakrátko okolo prehrmí štvorkolka.

Prejde chvíľa. Potom za mnou začne znieť nepríjemný burácavý zvuk. Burácanie silnie. Zanedlho okolo mňa prehrmí motorkár. Prejde chvíľa a v protismere prehučia ešte ďalší dvaja.

Zostáva po nich smrad, zlá nálada a mŕtve zvieratá na ceste. Najmä tých zvierat je mi ľúto. V tejto ročnej dobe, je ich na lesných cestách veľké množstvo. Doslova na každom kroku vidím prejdenú žabu, slepúcha, užovku, alebo niečo podobné. 

Akú majú úctu k prírode? A aká je ich kondícia, keď sa po lese musia voziť takýmto spôsobom? Asi mizerná. Načo robia taký hluk? To majú nejaké komplexy? Prečo sú naše zákony také benevolentné? Prečo hlučné motorky a štvorkolky nie sú zakázané? Čo robia policajti? Prečo motorkárov a štvorkolkárov jazdiacich tam kde nesmú, nezastavujú, nepokutujú? 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?