Svet je džungľa v ktorej pre slabých nie je miesto

Autor: Juraj Paškuliak | 20.5.2019 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  596x

Cez Handlovú vedie cesta a po tej ceste sa derú kamióny. Či je deň alebo noc, či je piatok alebo sviatok. Nepretržite. Lebo kamiónov nie je nikdy dosť.

Zem je pretkaná cestami a tie sú zapratané kamiónmi. Keby našu planétu pozorovali mimozemšťania, nadobudli by dojem, že jediným zmyslom existencie tých tvorov na nej, je dávanie do pohybu čo najväčšieho množstva revúcich oblúd na kolesách. Zem je planéta kamiónov.

Niekto môže povedať, že bez nich by chýbal materiál vo fabrikách, tovar v obchodoch a tak ďalej. To je pravda. Napríklad taká nedávna kauza pokazeného poľského hovädzieho mäsa. Keby nebolo kamiónov, nebolo by možné to mäso doviezť a tak by sme ho v našich nemocniciach a školách nemali.

Kamióny vozia všetko možné. Vozia stavebný materiál. Vozia odpad na skládky. Vozia drevo. Drevo drevo drevo. Veľa dreva, lebo naše lesy treba vydrancovať - staré stromy vyrúbať, nové nevysadiť. Stále niečo vozia. Lietajú hore dolu ako rakety a driapu asfalt. Občas schádzajú z cesty a prevracajú sa.

Ulicu 29. augusta v Handlovej opravili až keď bola totálne rozbitá. Oprava bola odfláknutá a zakrátko sa začali objavovať nové poškodenia. Cesta sa pomaly ale isto, začína vracať k svojej predchádzajúcej hrôzostrašnej podobe.

Najhorší je na fotografiách zachytený úsek. Keď tadiaľ kamióny prechádzajú, trieskajú ako hromy a ich tresk sa odráža od stien okolo stojacich obytných domov. Cestári prídu raz za pár rokov a zaplátajú to. Hoci je tam problém, ktorý vyžaduje poriadnu opravu (a oni to určite vedia) urobia to vždy babrácky, takže po niekoľkých mesiacoch je problematické miesto rozbité ako predtým a kamióny trieskajú, ako gigantické brašne s náradím. 

Vyzerá to stále rovnako: Počuť hučanie. Ako sa kamión blíži, hučanie silnie a silnie až sa premení na neznesiteľný rev. Kamión prehrmí a rev začne slabnúť. Ale už sa blíži ďalší kamión, ktorý reve ešte silnejšie. Keď je trieskavý, tak ako bonus sa ozve tresnutie na výtlku. Zničená cesta a nákladné autá menia okolitý priestor na toxické prostredie, znižujú kvalitu života tam bývajúcich ľudí, znehodnocujú nablízku stojace nehnuteľnosti. 

Vraj sme v elitnom klube krajín a nikdy v histórii nám nebolo tak dobre, ako teraz. Ak je to pravda, ako je možné, že okolo Handlovej doteraz nie je postavený obchvat? Chcem sa spýtať tých, ktorí sú za tento stav zodpovední: Prečo ste takí neschopní? Prečo ani tú cestu ktorá tam je teraz, nedokážete opraviť poriadne?

Keď položíte otázku, čo majú robiť ľudia ktorí tam žijú, tí čo riadia tento štát odvrknú: Nech sa odsťahujú. Keď sa opýtate, čo majú robiť ak sa nemajú kam odsťahovať (napríklad kvôli nedostatku finančných prostriedkov), odpovedia: Je to len a len ich problém, že sa nenarodili v bohatých rodinách, alebo si nenakradli dosť peňazí, aby mohli žiť inde. Svet je džungľa, v ktorej prežijú iba najegoistickejší a najbezohľadnejší. Pre slabých v nej nie je miesto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Lindtnerov vzťah s Kočnerom sa pozrie aj Súdna rada

Debata o sudcovskej etike je podvyživená, upozorňuje Pavol Žilinčík.

Dobré ráno

Dobré ráno: Predĺžené moratórium je farizejský návrh

S predĺženým moratóriom prišla trojica koaličných poslancov


Už ste čítali?