Chceli ma zbiť kvôli dlhým vlasom

Autor: Juraj Paškuliak | 29.5.2019 o 9:00 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  1017x

Keď som bol mladý, mal som dlhé vlasy. Pamätám sa, že niektorí ľudia to vnímali ako niečo kontroverzné. Nepochybujem, že aj v dnešnej dobe je dosť takých, čo na to tak pozerajú.

Myslia si, že muži majú mať krátky účes a ak natrafia na nejakého u koho to tak nie je, tak na neho zazerajú, fantázia im pracuje na plné obrátky a vidia v ňom niekoho nenormálneho, feťáka, vyvrheľa, no proste to najhoršie, čo si vedia predstaviť. 

Mal som vtedy nepríjemnú skúsenosť s tlupou chuligánov, ktorí ma kvôli tomu chceli biť. Tak ako bol zbabelec človek, ktorý mi nad obcou Jasenovo prepichol plášte na bicykli, tak aj títo ľudia boli zbabelci - trúfali si na mňa len preto, lebo boli štyria na jedného. Mal som šťastie a vyviazol som z toho so zdravou kožou.

Nie som moslim a nechystám sa konvertovať na islam. Nemyslím si, že sem máme púšťať hocikoho a že prisťahovalci si tu môžu robiť, čo sa im zapáči. Ale príde mi zvláštne keď vidím tých, čo si zo strašenia nimi spravili hlavnú tému. Opisujú ich ako zlých a netolerantných ľudí, ktorí nám chcú nanútiť svoj spôsob života a obťažujú každého, kto nevyzerá alebo sa nespráva podľa ich predstáv.

Je mi jasné, že aj medzi cudzincami sa nájdu zlí ľudia. Odmietam však prijať ten čiernobiely, extrémistický spôsob nazerania na vec, že my sme tí dobrí a oni zlí. Pretože na to aby som niečomu takému veril, som s ľuďmi od nás nadobudol príliš veľa zlých skúseností.

V súvislosti s mojim zážitkom opísaným vyššie, mi prišiel na um prípad Daniela Tupého. Ten toľko šťastia ako ja nemal a stretnutie s agresívnymi darebákmi, ho stálo život. Pripomeniem, že mal tiež dlhé vlasy. Myslím si, že práve to mohol byť dôvod, prečo si ho vybrali. Viem o viac prípadoch, keď náckovia (to je asi najpriliehavejšie označenie pre nich) niekomu kvôli tomu robili problémy. 

Život je plný paradoxov. Náckom (a im podobným) vadí, keď niektorým moslimom vadí, čo si iní ľudia obliekajú a ako vyzerajú. A pritom oni samotní sú rovnako netolerantní, ako títo netolerantní moslimovia. Prekáža im, keď niekto nevyzerá, alebo sa neoblieka, ako sa im páči. Tak ako radikálni moslimovia, chceli by ostatným nanucovať, čo si majú myslieť a ako žiť.

Mnohí ľudia ktorí v deväťdesiatych rokoch patrili k neonacistom alebo podsvetiu, sú dnes mŕtvi alebo vo väzení. Ale boli medzi nimi aj takí, ktorí mali viac šťastia a sú živí, slobodní, poniektorí aj bohatí. Ba dokonca sú aj v politike. 

Zaujímalo by ma, že koľkí politici čo sa teraz tvária, ako akýsi ochrancovia našej kultúry a hodnôt, a strašia migrantmi páchajúcimi zločiny a napádajúcimi iných ľudí kvôli ich výzoru, sami zamlada páchali zločiny a napádali ľudí, ktorí sa im nepozdávali.

Mám totiž podozrenie, že nemálo tých, ktorí sa teraz tvária ako svätí, sú bývalí chuligáni, ktorí moslimom len pripisujú, svoje zlé vlastnosti.

Myslím si, že skutočným nebezpečenstvom pre nás, nie sú cudzinci, ale extrémisti medzi nami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?