Veľkonočné sviatky pokazili motorkári

Autor: Juraj Paškuliak | 23.4.2019 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1537x

Veľká noc je najväčším sviatkom kresťanov. Človek by v priebehu týchto dní očakával akési uvoľnenie, sviatočnú atmosféru. Opak je pravdou.

Obchody sú síce zatvorené, takže ak niečo potrebujete kúpiť, máte smolu. Ale zato celé dni je počuť prdivé zvuky motoriek. Slnečné a teplé počasie chuligánom na motorkách praje, víkendové a sviatočné dni, sú pre nich ideálne. A tak nezaháľajú, jazdia hore dolu a vytrvalo znepríjemňujú ľuďom život. Cesty sú plné motoriek, vydávajúcich príšerné, do ďaleka sa nesúce prdenie.

Nechápem, ako na tom môže niekto vidieť niečo príjemné. Keď som si kedysi dávno robil vodičský preukaz, čo mi najviac prekážalo na vtedajších autách, bol hrozný hluk, ktorý spôsobovali. Autá sa medzičasom stali tichými. U motoriek je to naopak. Čím horšie, tým lepšie. Asi to je to, čo robí motorkára motorkárom - vie že druhým ľuďom robí zle a robí mu to dobre.

Je to len a len vaša chyba, keď vám to prekáža. Ale božechráň, ak by ste začali činiť niečo, čo vadí motorkárovi. Okamžite začne strácať emocionálnu rovnováhu a vašu odpoveď, že iba robíte vy jemu to, čo predtým robil on vám, za nič na svete nebude schopný pochopiť. Toto sú zrejme ďalšie vlastnosti, ktoré robia motorkára motorkárom - egoizmus a úplný nedostatok empatie.

Nerozumiem snahám o rôzne absurdné zákazy, ako napríklad zákaz hrania zahraničných hymien. Dávam si otázku, čo vedie politikov k tomu, aby sa pokúšali uzákoniť niečo tak nezmyselné a hlúpe. Nechápem, prečo radšej nezakážu hlučné motorky? To by bolo oveľa prospešnejšie. Či to im nevadí, lebo tam kde bývajú, ich nepočuť a v akých podmienkach žijú obyčajní ľudia, je im ľahostajné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Blog Transparency International

V čom Bratislava prevýši Štokholm, no zaostáva za Prištinou

Porovnanie európskych miest.


Už ste čítali?