Bude vláda SaS a OĽaNO lepšia, ako vláda Smeru?

Autor: Juraj Paškuliak | 10.3.2018 o 9:00 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  1939x

Terajšia situácia, pripomína stav pred parlamentnými voľbami v roku 1998. Vtedy spoločnosť rozdeľoval, kontroverzný politik Vladimír Mečiar.

Podobné napätie, aké bolo prítomné v tom čase, možno badať aj v dnešnej dobe. Na pozícii Mečiara, je Fico.

Roberta Fica hodnotím, ako bezcharakterného, arogantného človeka a táraja. Z poklesu jeho popularity mám úprimnú radosť. Potešilo ma aj, keď prehral v prezidentských voľbách. Je evidentné, že on a jeho strana, majú najlepšie roky, dávno za sebou. Preferencie im budú naďalej padať a nech sa smeráci budú snažiť akokoľvek, nič s tým nespravia.

Aj keď je možné, že Smer ešte raz vyhrá voľby, je nepravdepodobné, že bude schopný zostaviť vládu. Tú najskôr vytvorí opozícia. Najsilnejšími stranami opozície, sú SaS a OĽaNO. Tie budú tvoriť základ budúcej vlády. Bude takáto vláda lepšia? Tieto strany pôsobia v politike dosť dlho, aby ich človek mohol mať prečítané. Myslím si, že ich vláda nebude o nič lepšia, ako terajšia. Bude to len výmena jedných zlých politikov, za iných zlých politikov.

Napriek tomu som presvedčený, že je potrebná zmena. O prípadnej novej vláde, si však nerobím ilúzie. Keď sa Sulík a Matovič dostanú k moci, tak zo začiatku, budú prijímaní s eufóriou a nekritickým obdivom. Neskôr prídu rôzne korupčné škandály, ukáže sa, že tá vláda je rovnaká, ako predošlé. Ľudia si potom nájdu nejakých nových "spasiteľov" a celý cyklus sa zopakuje znovu.

Čo sa týka budúcnosti, som skeptický a na zázraky neverím. Ako bezvýznamný človek viem, že nemôžem nič ovplyvniť. Napriek tomu, sa pokúsim aspoň o nepatrné málo, čo urobiť môžem. A to, že pôjdem voliť. Urobím tak preto, lebo neúčasťou vo voľbách, by som pomohol extrémistom. Ako som už písal, dám hlas strane Most - Híd, lebo spomedzi tých strán, ktoré sú k dispozícii, ju považujem za najprijateľnejšiu. To je všetko, čo môžem vykonať. Ak pre nič iné, tak aspoň kvôli vlastnému svedomiu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?