Sme väčší barbari ako moslimovia

Autor: Juraj Paškuliak | 17.10.2017 o 9:00 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  5042x

Migračná kríza rozdelila ľudí do viacerých táborov. Niektorí utečencom pomáhajú. Ďalší sa vyznačujú nezáujmom a neutrálnym vzťahom k nim. A napokon sú takí, ktorí majú voči imigrantom negatívny postoj.  

Pozrime sa na príslušníkov tretej skupiny. Sú rozmanití a majú rôznu motiváciu. Niektorí sa snažia získať lacné politické body. Ďalší majú strach z neznámeho. Významnú rolu zohráva sebectvo. (Väčší sklon zaujať odmietavý postoj voči cudzincom bude mať človek, ktorý je v politike iba preto aby nakradol pre svoju rodinu, ako idealista, ktorý chce urobiť svet lepším miestom pre život.)

Odporcovia prisťahovalcov argumentujú, že zatiaľ čo my sme civilizovaní a kultúrni ľudia, migranti sú necivilizovaní barbari. My máme blahobyt a prosperitu, oni chudobu, ktorá ich ženie k nám. Kým u nás je mier, oni si nevedia vládnuť a preto v ich krajinách zúria vojny. Nezabudnú dodať, že keď ich tu bude dosť, tak aj u nás nastanú také problémy, ako u nich doma.

Je to naozaj tak? K tej emigrácii kvôli chudobe len toľko, že zo Slovenska odišlo (či utieklo) mnoho ľudí do zahraničia. Dialo sa tak za existencie Uhorska, v období Prvej ČSR, komunizmu a aj teraz. Počas troch migračných vĺn, ktoré sa udiali za posledných 150 rokov, opustilo Slovensko až milión ľudí. Podobné to bolo aj v mnohých iných európskych krajinách, ktorých obyvatelia odchádzali najmä do Ameriky. 

K tomu, že v ich krajinách sú vojny a my vraj žijeme v mieri:  V Európe aktuálne prebieha konflikt na Ukrajine, v ktorom zahynulo niekoľko tisíc ľudí. V deväťdesiatych rokoch boli dve vojny v Čečensku a vojna v Juhoslávii. Straty na životoch v týchto konfliktoch, sa počítajú na státisíce.

V tridsiatych rokoch minulého storočia, sa v Nemecku dostali k moci nacisti. Ich vodcom a zároveň otcom nacistickej ideológie, bol Hitler, ktorý sa narodil v Rakúsku. Nacisti vyvolali Druhú svetovú vojnu. Zabíjali nielen na frontoch, ale aj v koncentračných táboroch. Celkový počet obetí holokaustu, sa odhaduje na 12 až 16 miliónov (z toho zhruba 6 miliónov boli Židia).

Ďalšie zločinecké hnutie, ktoré vzniklo v Európe, bol komunizmus. Ten našiel úrodnú pôdu v Rusku a potom sa rozšíril do mnohých ďalších krajín. Najviac ľudí mu padlo za obeť v Ázii. Podľa odhadov historikov, sa celkový počet obetí komunizmu vo svete, blíži k sto miliónom.

Tvrdíme, že islam je zlý (niektorí sa ho snažia nazývať ideológiou) a zatiaľ sme tvorcami naozajstných zločineckých ideológií, v mene ktorých dochádzalo k masovému priemyselnému zabíjaniu.

Týmto vyjadrujem nesúhlas s tvrdením, podľa ktorého sme civilizovaní ľudia a prisťahovalci barbari. Myslím si, že je to skôr naopak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?