Fatálny omyl Igora Matoviča

Autor: Juraj Paškuliak | 22.5.2017 o 9:00 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  2624x

Meno lídra OĽaNo, sa v nedávnej dobe skloňovalo v médiách, v súvislosti s jeho odchodom z parlamentu.

Údajne sa mu vyhrážali. Čo sa týka môjho názoru na to, možno je to pravda a možno nie je. Neviem. Na jednej strane, Matovič je konfliktná osobnosť, takže mohol proti sebe popudiť nejakých ľudí. Na strane druhej, to dobre vystihol predseda koaličného Mostu, Béla Bugár, keď povedal: On už veľakrát klamal, je ťažké povedať čo je pravda a čo nie. No čo poviete, čert aby sa v tom vyznal. Ja osobne verím viac Bugárovi, lebo si myslím, že je to slušnejší politik.

Mnohí iste so mnou nebudú súhlasiť, lebo líder OĽaNo, je pre nich etalónom morálky a to najmä kvôli nekompromisnej kritike vládnej koalície.

Ja som toho názoru, že vládnucich politikov po morálnej stránke vôbec neprevyšuje, ba skôr naopak. Našiel by sa celý rad vecí, ktoré o ňom svedčia, že asi nie je dobrý človek. Chcel by som spomedzi všetkých pripomenúť jednu, ktorú urobil relatívne nedávno, no mnohí na ňu už zabudli.

V čase posledných prezidentských volieb, sa mu podaril „husársky kúsok“, keď si nahral Radoslava Procházku, ako sa dohadovali o reklame, ktorá mala byť uverejnená v jeho časopise. (Predseda Siete, chcel za ňu platiť bez faktúry, s cieľom vyhnúť sa platbe DPH.) Neviem, či to Matovič robil na niekoho objednávku, alebo bola popudom jeho konania, len nutkavá potreba skompromitovať či znepriateliť si každého, koho je možné. Faktom je, že Procházku dokonale znemožnil.

Ak však odhalíte ako niekto robí niečo zlé, za cenu toho, že sám pri tom urobíte niečo zlé, tak to nie je žiadna výhra. Matovič zhotovil bez povolenia zvukový záznam. To za prvé. Druhá vec bola, že Procházku sám nabádal na platenie bez faktúr. A tretia, že klamal. Keď s tým vyšiel na verejnosť, najprv tvrdil že na lídra Siete nemá žiadne dôkazy. Až neskôr sa priznal, že si ho nahral. Nevedno kto záznam uverejnil. Matovič tvrdil že mu ho ukradli. Je možné, že aj tu klamal, vedomý si toho, že za uverejnenie nahrávky, by mal problémy.

Jeho konanie hodnotím ako zákerné a nízke. Neviem čo sa tým snažil dosiahnuť. Myslím si, že je zlým stratégom, lebo tým, že si znepriatelil potenciálnych budúcich koaličných partnerov, Procházku a neskôr aj Bugára (vyzýval slovenských Maďarov aby namiesto Mostu volili SMK), zabránil zostaveniu vlády bez Smeru.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?