Vekslák v politike

Autor: Juraj Paškuliak | 9.5.2017 o 9:00 | Karma článku: 5,15 | Prečítané:  1632x

Veksláctvo je nelegálna výmena peňazí. Stretnutie s človekom, ktorý sa touto činnosťou zaoberá, prebieha najčastejšie takto:

Niekto za ním príde s cieľom zameniť peniaze. Povie aké chce a koľko. Vekslák odvetí, že si musí odskočiť, pretože pri sebe nemá hotovosť v potrebnej mene. Po chvíli sa vráti, aj s jedným alebo dvoma komplicmi. Niektorý z nich povie, že sa musia ponáhľať, lebo idú policajti. Vekslák rýchlo vezme klientove peniaze, strčí mu svoje a všetci zmiznú. Klient vzápätí zistí, že valuty o ktoré mal záujem, sú len navrchu zväzku bankoviek a zvyšok tvoria čisté papieriky, alebo nejaká bezcenná mena.

Princíp nelegálnej výmeny peňazí spočíva v tom, že vekslák svoju obeť okradne. (Inak by sa mu to neoplatilo.) Mám o tom informácie z prvej ruky, pretože poznám človeka, ktorého takto okradli. Ja sám som s nimi mal dočinenia raz v živote, keď som mal osemnásť rokov. Kolega z roboty potreboval české koruny, tak išiel do zmenárne. Ja som zatiaľ čakal obďaleč. Prišiel ku mne vekslák a začal mi vnucovať nejakú exotickú menu. Trvalo to dovtedy, kým kolega neprišiel a škaredo na neho nepozrel. Vekslák zmizol ako gáfor.

O istom politikovi, ktorému sa minulý rok podarilo dostať do parlamentu, sa krátko po voľbách objavili informácie, že začiatkom deväťdesiatych rokov robil takéto veci. Bránil sa, vraj išlo o výmysly, s cieľom poškodiť jeho osobu. Neskôr, keď sa ukázalo, že záznamy tajnej služby, ktoré dokumentujú jeho zločineckú minulosť sú pravé, sa už nezmohol na žiadnu obranu. Pozoruhodné je, že s jeho preferenciami táto kauza vôbec nepohla. Ďalšia zaujímavá vec: Po voľbách s ním viacerí opoziční politici chceli ísť do koalície a nezdá sa, že by to niekto z nich ľutoval. To je smutné, lebo si myslím, že ak sa niekto zababre od špiny, tak by sa mal pokúsiť od nej očistiť.

Keď išiel do volieb, neponúkal nič, čo by malo hlavu a pätu. Nemal žiadny zmysluplný program. Miesto neho stavil na spoľahlivo fungujúcu taktiku: Ak sa dnes chcete dostať do vrcholovej politiky, stačí keď poviete, že prisťahovalci sú veľmi nebezpeční ľudia a keď budete vo vláde, tak sem žiadnych nepustíte. To je zázračná formulka, ktorá vás v dnešných časoch, do vysokej politiky spoľahlivo vynesie.

Jeho strana je panoptikum podivných ľudí. Do parlamentu sa s ním vyviezla televízna moderátorka, ktorú vyhodili z televízie, za šírenie extrémistického obsahu na sociálnych sieťach. Ďalší zaujímavý zjav je človek, ktorý si hovorí „posledný križiak“. Križiaci boli ľudia, ktorí (podobne ako nacisti) v mene svojej ideológie, napádali cudzie krajiny (križiacke výpravy) a ich obyvateľom spôsobili veľké množstvo utrpenia. Ak niekto sám seba takto nazýva, potom to podľa môjho skromného názoru, nemá v hlave v poriadku.

Jedna z vecí typických pre tohto politika, je jeho nenávistný prejav. Vyzerá to tak, že tento človek nenávidí najmä prisťahovalcov, ale aj menšiny a homosexuálov. Jeho spôsob myslenia a vulgárny slovník naznačujú, že sa veľmi nezmenil. Zostáva stále tým kým bol, keď začínal svoju kariéru ako zločinec. Chcel som niektoré jeho výroky v tomto blogu citovať, ale napokon som sa rozhodol tak neurobiť, pretože som presvedčený, že hlúpe a hrubé slová sem nepatria. (Kto chce, si ich nájde, keďže sú verejné.) Ak sa niekto nazdáva, že v politike bude užitočný niekto, kto bude štvať ľudí proti sebe a zvyšovať napätie, tak mi ho je úprimne ľúto.

Vraj až bude mať moc, tak pôjde „proti prúdu“. Nechápem ako mu to niekto môže veriť. Ak by sa dostal do vlády, tak bude úplne neschopný, keďže je vďaka svojej zločineckej minulosti ľahko vydierateľný. Iní mocní ľudia, ho v prípade potreby donútia k čomu budú chcieť, alebo ho totálne zdiskreditujú.

Ak by som to mohol uzavrieť, tak si myslím, že od tohto človeka nemožno nič pozitívne očakávať. Do politiky išiel s najväčšou pravdepodobnosťou iba kvôli peniazom a aby našiel publikum, pred ktorým môže ventilovať svoje negatívne emócie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?