Chceli by ste takýchto susedov?

Autor: Juraj Paškuliak | 6.3.2017 o 9:00 | Karma článku: 7,30 | Prečítané:  2675x

Predstavte si, že do vášho domu sa majú nasťahovať noví susedia. Mohli by ste si vybrať z nasledujúcich dvoch možností.

Prvá možnosť: Slováci. Mali by psa, ktorý by stále štekal a vyrušoval vás. Znemožňoval by vám pokojne si pospať, alebo sa na čokoľvek sústrediť. Udržoval by vás a celú vašu rodinu, v stave trvalej podráždenosti. Keby ste sa išli za susedmi sťažovať, odbili by vás slovami: Keď to nevadí nám, nemôže to vadiť ani vám.

Jedného dňa by člen vašej rodiny, ktorý si bol vonku zabehať, prišiel s plačom domov a povedal, že ho susedov voľne pustený pes, napadol. Ten by vaše slová, že má mať psa na vôdzke a s nasadeným náhubkom, ignoroval a tvrdil by, že bežec je povinný spomaliť, pretože jeho pes na bežiacich ľudí útočí.

V deň, keď by ste sa ponáhľali na mimoriadne dôležité stretnutie, by ste pred domom stúpili do výkalu susedovho psa. Celú topánku by ste mali zalepenú. Museli by ste sa vrátiť a prácne ju čistiť. Sused by na vaše slová, že si to má odpratávať, odvrkol, že do toho vás nič nie je a že sa máte pozerať pod nohy.

Títo ľudia by, tak ako je to u mnohých ľudí na Slovensku zvykom, holdovali pitiu alkoholu. Pitky v blízkom pohostinstve alebo u nich doma, by sa končili hádkami, krikom, hlasnou hudbou, rušením nočného kľudu a konfliktnými situáciami. Občas by ste vo vchode našli niečo rozbité, prípadne znečistené zvratkami.

Druhá možnosť: Prisťahovalci. Žiadny psí štekot by vás neobťažoval. Nemuseli by ste sa báť, že do niečoho stúpite, alebo že člen vašej rodiny, skončí po útoku psa v nemocnici. Vaši susedia by nijakého nemali, pretože v ich kultúre, to nie je populárne zviera. Namiesto neho by si zadovážili tichú a čistotnú mačku.

Žiadne opilecké zábavy, žiadne konflikty či výtržnosti. Nijaké rušenie nočného pokoja, ani vandalizmus a zvratky vo vchode, alebo pred domom. K nepríjemnostiam spojeným s nadmernou konzumáciou alkoholu by nedochádzalo, pretože vaši susedia by ho nepili. Ich viera im to totiž zakazuje.

Čo sa týka mňa, môžem povedať, že viem koho by som si vybral. Ako by ste sa rozhodli vy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?