Zamestnal vo firme narkomana

Autor: Juraj Paškuliak | 1.5.2016 o 11:15 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  1708x

Dnes, na sviatok práce, sa pokúsim prispieť nejakou, s prácou súvisiacou témou. Prezradím vám, aká katastrofa postihla firmu jedného môjho priateľa.

Poznám pána, ktorý podniká. Má vlastnú firmu a zamestnáva niekoľkých ľudí. Je to poctivý človek, ktorý sa k svojim ľuďom chová férovo. Pred časom za ním prišla istá jeho známa, ktorá pracuje ako riaditeľka. Prosila ho, aby vybavil prácu pre jej syna. Vraj sa musí konečne osamostatniť. Ona ho nemieni ďalej živiť a už mu viac nedá ani cent. Aby ste mali predstavu, o koho sa jedná, tak o ňom napíšem pár slov: Nikdy nič poriadne nerobil, nikde nepracoval. Počas dní sa ponevieral s partiou jemu podobných indivíduí a čas si krátili vydávaním neartikulovaných zvukov a obťažovaním okoloidúcich. V minulosti mal problémy s alkoholom a drogami.

Naveľa táto pani, toho človeka uprosila a on jej sľúbil, že ho zamestná. Jeho pôsobenie na pracovisku, bola od začiatku pohroma. Mladý muž do práce prišiel zakaždým neskoro. Celé dni sa flákal, alebo kade tade schovával a fajčil. Ustavične obťažoval kolegov, žobral, skuhral, drankal peniaze. Pýtal cigarety, lebo si vraj strašne potreboval zapáliť. Básnil, ako je hrozne hladný a smädný. Každú chvíľu chcel pár desiatok centov na slané tyčinky, kávu, kapučíno alebo presso z automatu. Myslel iba na jedlo, pitie a tabak, ako keby ani nič iné nemal v hlave.

Keď mu niekto peniaze dal, tak ich bez slova vďaky zhrabol a vzápätí začal na darcu hľadieť ako by to bol jeho najväčší nepriateľ. Teraz si predstavte, že máte nejaké domáce zviera. Tak ešte aj to zviera, za to že ho kŕmite, vám dokáže byť vďačné. Ale tento človek nebol niečoho takého vôbec schopný. Schmatol peniaze a žiadne slovo vďaky, celá jeho pozornosť sa sústredila na pôžitok z konzumácie a vy ste boli preňho vzduch, až do chvíle kým nezačal žobrať zase.

Robota mu nešla, obe ruky mal nešikovné a každú chvíľu mu z nich niečo vypadlo. Všetko do čoho sa pustil, pokazil a keď ste ho skúsili kritizovať, začal sa s vami hádať a vyhovárať na všetko možné. Za nič na svete nebol ochotný pripustiť, že niečo urobil zle. A vždy, keď ste od neho niečo potrebovali, alebo keď ste mu chceli čosi vytknúť, zatváril sa tak oduto a začal na vás zazerať tak škaredo, že keby mohli pohľady zabíjať, padli by ste mŕtvy na zem. Ako keby chcel každému povedať, prečo ho týrajú tým, že musí byť v tejto hnusnej práci, ktorá je pod jeho úroveň a absolútne ho nebaví.

Nakoniec z roboty ukradol nejaké veci. To už ho mal šéf dosť a z práce ho vyhodil. Hrozne tým urazil pani riaditeľku, ktorá bola na svojho syna háklivá, ale neľutuje to. S ľuďmi, ako bol ten človek, nechce mať nič spoločné. Ja si myslím, že dobre urobil. Ako by ste na jeho mieste konali vy?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?