Láska a vzťahy

Autor: Juraj Paškuliak | 22.5.2015 o 13:17 | (upravené 28.6.2016 o 12:09) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  1747x

Mal som devätnásť rokov a býval som v Bratislave na ubytovni. Dohodol som si tam rande s jedným pekným a milým dievčaťom. Prišla načas. Videl som ju schádzať dole schodmi spolu so svojim partnerom.

Fantastické rande. Krátke a trápne. Bol to krásny, príjemný a povznášajúci zážitok. Keď som o tom na izbe rozprával spolubývajúcim, zistil som, že na to aby človek disponoval hlbokou múdrosťou, nemusí byť starý kmeť, ale stačí ak je vysokoškolák – jeden zo spolubývajúcich v reakcii na moje rozprávanie povedal niečo veľmi múdre a pravdivé: Tie ženy ktoré partnera nemajú sa ti nepáčia a tie ktoré sa ti páčia, ho majú.

A naozaj. Ak niekde (na ulici, v obchode, divadle, vo vlaku...) vidíte nejakú ženu a chcete zistiť či má partnera, je to jednoduché – ak je pekná, tak partnera vždy má. Každá žena ktorá je pekná (fyzicky alebo duševne), má partnera.

Tu mnohí ľudia (najmä príslušníčky nežného pohlavia) namietnu, že sú mnohé dámy, ktoré sú pekné a partnera nemajú. Akokoľvek kruto to znie, neuvedomujú si, že je mnoho žien, ktoré si myslia, že sú pekné, ale nie sú. (Samozrejme, že sú aj také ktoré naozaj pekné sú a sú single, ale to sú mimoriadne extrémne vzácne výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo.)

Takže, žena má úspech u mužov, pokiaľ má pekné telo alebo dušu a je mužovi potešením a príjemnou spoločníčkou. Pokiaľ je nejaká žena anomálnou osobnosťou (v psychiatrii je to eufemizmus označujúci psychopatov), tak jej šance nájsť si chlapa, resp. udržať si ho, sa znižujú.

U mužov je to presne naopak. Najväčší úspech u žien majú psychopati. Lebo oni dokážu ženu najlepšie presvedčiť, že zarobia/nazhŕňajú/nakradnú najviac peňazí. U priemerných žien, ktoré tvoria väčšinu, má najväčšie šance agresívny, nebezpečný, všetkého schopný psychopat, ktorý je schopný jej nahovoriť a navymýšľať si najneuveriteľnejšie nezmysly, aby ju obalamutil a zviedol. (To že pár týždňov alebo mesiacov po sobáši príde vytriezvenie a vzťah sa zmení na peklo, ako to výstižne opísal L. N. Tolstoj v Kreutzerovej sonáte, je druhá kapitola.)

Učebnicovým príkladom takéhoto, v zvádzaní úspešného psychopata je (bol) nemecký pilot Andreas Lubitz. (Btw. keď sa pozriem na jeho fotku, tak na ňom vidím čosi, z čoho ma napína na zvracanie. Narcis a megaloman, ktorý sa nevedel zmieriť s tým, že kvôli zdravotným problémom nebude môcť lietať a tak sa rozhodol, že keď musí trpieť on, nech trpia aj ostatní – a spáchal takzvanú rozšírenú samovraždu.)

Nájdite si cez Google jeho frajerku; patrí do kategórie najkrajších žien. Z toho čo som sa dočítal o ich vzťahu som vyrozumel, že sa k nej správal veľmi autoritatívne. Pravdepodobne s ním trpela a (ako sa písalo v tlači) vzťah s ním sa niekoľko krát pokúsila ukončiť. Ale vždy napokon podľahla jeho "sile", všetkého schopného, dokonale chladnokrvného racionalistického "reptila", s neotrasiteľným sebavedomím narcisa.

Čo sa týka mužov dobrákov a idealistov, tí majú smolu a ostávajú buď sami, alebo sa stávajú korisťou žien s anomálnou osobnosťou, ktoré sa už zúfalo potrebujú vydať. (Aby som nebol neúplný, tak ešte dodám, že medzi mužmi, ktorí majú relatívny úspech u istej časti priemerných žien sú ešte konformisti. Žena ktorá má partnera konformistu, má pocit bezpečia prameniaci nie z toho, že má pri sebe niekoho, kto dokáže efektívne zarábať/kradnúť a je ochotný potenciálneho protivníka bez váhania knokautovať alebo zabiť, ale z toho, že má pri sebe niekoho, kto nevytŕča z radu a nik si ich teda nebude všímať a nezotne im hlavy.)

Ďalšia dôležitá vec je, že vo vzťahoch; akýchkoľvek (pracovných, kamarátskych, priateľských, partnerských, heterosexuálnych či homosexuálnych) je to ako v hudbe. Každý človek má určitú frekvenciu, určitý "tón" (podľa toho aký má charakter, vlastnosti, akým typom osobnosti je). Keď idete po ulici a vidíte niekoho, stačí vám letmý pohľad na neho a šiestym zmyslom "počujete" vedome alebo nevedome, jeho akýsi "základný zvuk" ktorým "znie".

A ako v hudbe, niektoré tóny spolu ladia a niektoré nie. Ak sa stretnú dvaja ľudia s odlišnými frekvenciami a budú sa pokúšať o vzťah, je to márne – budú sa odpudzovať ako magnety prikladané k sebe rovnakými pólmi.

Najľahšie si vhodného partnera nájdu najpriemernejší ľudia. Priemer je ako stred kruhu/gule. (Predstavte si guľovú hviezdokopu.) Čím viac viac v strede, tým väčšia hustota – väčšie množstvo "kompatibilných" ľudí. (Gaussova krivka nepustí.) Čím viac sa niekto od stredu ktorýmkoľvek smerom vzďaľuje; tým viac jeho šance, že si nájde partnera (respektíve, že si nájde partnera, ktorého bude vnímať ako seberovného, ako spriaznenú dušu) klesajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?