Bude rok 2015 znamenať koniec Putina?

Autor: Juraj Paškuliak | 9.2.2015 o 9:57 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1233x

Poprední odborníci a analytici dlho upozorňujú, že Rusko nie je slobodná a demokratická krajina. Putin ani napriek snahám západných politikov nie je schopný sebareflexie. Koniec jeho režimu a krach Ruska sú za týchto okolností neodvratné. Otázka znie; kedy sa tak stane?

Najprv sa spýtajme: aká je Putinova stratégia? Ako každý diktátor, bude sa snažiť udržať si moc za každú cenu a to tak dlho, ako len bude možné. (To všetko na pozadí stále silnejúcej nespokojnosti ruských občanov a úpadku ekonomiky Ruskej federácie.)

Bude mať úspech? Ak chceme poznať odpoveď, dajme si otázku; akú taktiku zvolí Putin, aby dosiahol svoje ciele? To je ľahké uhádnuť; bude upevňovať totalitné praktiky vládnutia v Rusku. A to je tá najhoršia možná cesta.

Udrží sa takto na pozícii lídra? Najnovšie prognózy naznačujú, že nie. Nízke ceny ropy, podpora separatistov na Ukrajine, plus sankcie sú pre ruskú ekonomiku záťažou, ktorá ju už čoskoro zrazí na kolená.

Podľa prognostikov bude rok 2015 prelomový. Ako prvých stratí Putin kremľobotov a Moskvou platené médiá, šíriace pro-ruskú propagandu. Stane sa tak z dôvodu nedostatku peňazí na ich financovanie.

Následne sa od Putina začnú odvracať jeho vlastní občania – bude to vinou neustále klesajúcej životnej úrovne v Rusku a vplyvom silnejúcich totalitných praktík v krajine.

Popularita ruského prezidenta bude klesať a prepad jeho preferencií, nebude možné zastaviť, zatiaľčo podpora opozičných lídrov a revolučné nálady v Rusku budú silnieť.

Začiatkom jesene 2015 možno očakávať státisícové demonštrácie, počas ktorých bude nespokojný ľud žiadať odstúpenie diktátora.

Ten nebude schopný vzdať sa moci a silovým zložkám nariadi použiť násilie proti demonštrantom. Protesty naberú na intenzite.

Nakoniec sa od ruského prezidenta odvrátia aj najbližší. Okolo diktátora sa začne sťahovať slučka, z ktorej nebude úniku.

V poslednej chvíli Putinovi pomôže Fantomas, ktorý mu požičia svoje auto. Putin sa na ňom pokúsi uletieť.

Zostrelí ho T-50 PAK/FA, pilotovaný ukrajinskou letkyňou Nadeždou Savčenko, ktorú na tento typ zaškolili.

Putin bude zaistený, zatknutý, zbavený moci a postavený pred súd.

V oslobodenom Rusku zavládne radosť a prosperita.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?