Poľovnícka dráma

Autor: Juraj Paškuliak | 30.1.2015 o 14:37 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  876x

Nedávno som sa na jednej chate v horách stretol s partiou poľovníkov. Sedeli sme za stolom, jedli znamenitú divinu, pili víno (ja iba čaj) a rozprávali si rôzne historky. V tomto blogu vám sprostredkujem jeden z najzaujímavejších príbehov, ktorý som mal možnosť si vypočuť.

Poľovačka na tigra

Istý bohatý podnikateľ mal náročnú manželku. Neustále vyžadovala darčeky v podobe kytíc, šperkov, či iných drahocenností. Snažil sa vyhovieť jej nárokom, a plnil čo jej na očiach uvidel. Kupoval jej topánky, drahé kožuchy, zlato a exotické zvieratá. Napokon jej kúpil tigra.

Šelma žila v klietke a jedného dňa sa za nevyjasnených okolností dostala na slobodu. Samozrejme, správa o tom by na verejnosti vyvolala zdesenie. Preto bolo na vec uvalené informačné embargo. Padlo rozhodnutie, že tigra okamžite vyhľadajú a zastrelia.

Poľovníkom sa do toho moc nechcelo. Tak uvažovali o tom, či by to nemohol urobiť náš najvyšší ústavný činiteľ. Ten však bol plne zaneprázdnený výkonom funkcie prezidenta hlavy štátu. Napokon sa na túto úlohu predsa podujali poľovníci, lebo zavážila poľovnícka česť.

Do končín, v ktorých sa malo zviera pohybovať, vošiel automobil s lovcami. Boli traja; Laco, Paľo a Jano. Všetci mali flinty, a Laco bol naviac poverený funkciou obstarávateľa pitného režimu. Fľašky trčali z vreciek jeho špeciálnej vesty ako náhradné strely do RPG-7.

Opustili auto a vydali sa pátrať do lesa. Kráčali pomedzi stromy a striehli. Keď po niekoľkých hodinách naďabili na čistinu, padlo rozhodnutie že je správny čas na posilnenie sa. Sadli na pne, a Paľo z poľovnej kapsy vytiahol konzervy Moravského uzeného.

Náhle v kríkoch zaprašťalo. Jano sa zľakol, že tiger na neho už ide skočiť a vzal nohy na plecia. Nasledoval ho Paľo, ktorý utekal ako o život. Puška mu pri tom skĺzla z pleca a pri náraze na zem spustila. Laco pri výstrele vyskočil a so slovami; nenechávajte ma tu kamaráti!, bežal čo mu sily stačili.

Chlapi dobehli k autu a ufujazdili. Tiger, ktorý boh vie, kde vtedy bol, sa bezcieľne potuloval po lese. Bol zo dňa na deň smutnejší, lebo mu chýbala tigrica. Nechutilo mu žrať, kŕmil sa iba trávou a hríbmi. Napokon prestal jesť, zaliezol do nejakej jaskyne a zdochol.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?