Poľovnícka dráma

Autor: Juraj Paškuliak | 30.1.2015 o 14:37 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  864x

Nedávno som sa na jednej chate v horách stretol s partiou poľovníkov. Sedeli sme za stolom, jedli znamenitú divinu, pili víno (ja iba čaj) a rozprávali si rôzne historky. V tomto blogu vám sprostredkujem jeden z najzaujímavejších príbehov, ktorý som mal možnosť si vypočuť.

Poľovačka na tigra

Istý bohatý podnikateľ mal náročnú manželku. Neustále vyžadovala darčeky v podobe kytíc, šperkov, či iných drahocenností. Snažil sa vyhovieť jej nárokom, a plnil čo jej na očiach uvidel. Kupoval jej topánky, drahé kožuchy, zlato a exotické zvieratá. Napokon jej kúpil tigra.

Šelma žila v klietke a jedného dňa sa za nevyjasnených okolností dostala na slobodu. Samozrejme, správa o tom by na verejnosti vyvolala zdesenie. Preto bolo na vec uvalené informačné embargo. Padlo rozhodnutie, že tigra okamžite vyhľadajú a zastrelia.

Poľovníkom sa do toho moc nechcelo. Tak uvažovali o tom, či by to nemohol urobiť náš najvyšší ústavný činiteľ. Ten však bol plne zaneprázdnený výkonom funkcie prezidenta hlavy štátu. Napokon sa na túto úlohu predsa podujali poľovníci, lebo zavážila poľovnícka česť.

Do končín, v ktorých sa malo zviera pohybovať, vošiel automobil s lovcami. Boli traja; Laco, Paľo a Jano. Všetci mali flinty, a Laco bol naviac poverený funkciou obstarávateľa pitného režimu. Fľašky trčali z vreciek jeho špeciálnej vesty ako náhradné strely do RPG-7.

Opustili auto a vydali sa pátrať do lesa. Kráčali pomedzi stromy a striehli. Keď po niekoľkých hodinách naďabili na čistinu, padlo rozhodnutie že je správny čas na posilnenie sa. Sadli na pne, a Paľo z poľovnej kapsy vytiahol konzervy Moravského uzeného.

Náhle v kríkoch zaprašťalo. Jano sa zľakol, že tiger na neho už ide skočiť a vzal nohy na plecia. Nasledoval ho Paľo, ktorý utekal ako o život. Puška mu pri tom skĺzla z pleca a pri náraze na zem spustila. Laco pri výstrele vyskočil a so slovami; nenechávajte ma tu kamaráti!, bežal čo mu sily stačili.

Chlapi dobehli k autu a ufujazdili. Tiger, ktorý boh vie, kde vtedy bol, sa bezcieľne potuloval po lese. Bol zo dňa na deň smutnejší, lebo mu chýbala tigrica. Nechutilo mu žrať, kŕmil sa iba trávou a hríbmi. Napokon prestal jesť, zaliezol do nejakej jaskyne a zdochol.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?