Ja som estetik, kto je viac?!

Autor: Juraj Paškuliak | 5.1.2015 o 13:25 | (upravené 5.1.2015 o 13:43) Karma článku: 2,12 | Prečítané:  361x

Estetika. To znie hrdo. Jej štúdium pozostáva prevažne z dejín umenia – hudby, literatúry, filmu, architektúry. K tomu trochu spevu, tanca, herectva, filozofie. Tak by sa dala stručne charakterizovať. Celkom ako dievčenské školy, na ktorých boli počas 19. storočia vychovávané dievčatá z lepšej spoločnosti, aby sa mohli dobre vydať.

Taký vyštudovaný estetik, je ako dobre vzdelaná slečinka, pripravená vydať sa za nejakého starého generála, bankára, alebo gubernátora. Čo tým chcem povedať? Že štúdium estetiky nie je hodné muža. Muž ktorý vyštuduje estetiku, nie je chlap.

Pozerám sa na výraz tváre jedného z nich. Hodnotím ho ako seba-spokojný, seba-stredný, nasprostlý. Ako keby hovoril; ja som estetik, kto je viac?! Ty, umelec, sa predo mnou budeš plaziť po zemi,lebo bez mojich recenzií sa o tebe nik nedozvie. A budeš platiť, lebo zadarmo ani kura nehrabe. Zajtra napíšem recenziu o tebe, pozajtra na nejaký brak.

Tu si dávam otázku: Prečo estetici zasmradzujú blogosféru písaním recenzií na kadejakých Matkinov, Evitovky a iný knižný odpad? Nie je predsa zmyslom štúdia estetiky naučiť sa rozoznávať medzi krásou a brakom, a podporovať to krásne a hodnotné?

Aha, oni to robia za peniaze? Takže prostituujú? Takže takto sú títo ľudia v mojich očiach len parazitmi – sami žiadne hodnoty nevytvárajú; len sa priživujú na umelcoch a deformujú umeleckú scénu.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?