Nezmyselnosť a prázdnota života

Autor: Juraj Paškuliak | 5.4.2014 o 16:15 | (upravené 16.10.2014 o 21:20) Karma článku: 4,86 | Prečítané:  949x

O poschodie nižšie, vo vedľajšom byte, býva veľký drak, ktorý cez týždeň lieta po krajine, no na víkend sa sťahuje do toho bytu a odpočíva v ňom. Občas si v pazúroch prinesie nejakú mladú dievčinu ktorú uniesol a zožerie ju tam že po nej ostanú len ohlodané kostičky v kútoch. To či je drak doma poznať podľa toho, že vrčí alebo reve až sa steny trasú, alebo počuť búchanie, keď udiera chvostom do stien.

V hrnci sa varia dve vrecká ryže, do ktorých mám prichystaného tuniaka so zeleninou. Sedím za stolom a premýšľam. Keby som mal opísať čo mám v duši, tak by som povedal že je to Prázdno. Emilie Autumn spieva: My eyes are hollow like my soul. Keby som mal vyjadriť ten najsilnejší pocit ktorý dominuje v mojom vnútri, tak je to pocit hlbokej prázdnoty a nezmyselnosti. Je to niečo veľmi ťaživé a ťažko opísateľné, pocit človeka čo túži byť užitočný, ale nie je, človeka ktorý zúfalo kričí, ale nik ho nepočuje. Je to čosi paralyzujúce. Nedá sa to presne vyjadriť, a nejde to ani prekonať. Je to podobné ako keď človek vie že by mal odpustiť lebo by mu to pomohlo, a chce to urobiť, ale nie je toho schopný, tak ako slepec nie je schopný vidieť. A tak sa nezmyselne trápi. Čo má urobiť? Má trpieť? Alebo sa má zniesť zo sveta?

Rozmýšľal som ako tento článok ukončiť. Ukončím ho slovami z filmu Event Horizon: Je čas ísť. Ja viem, do Pekla. Nevieš nič. Peklo je len slovo. Skutočnosť je omnoho, omnoho horšia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?