Robertovi Ficovi držím palce

Autor: Juraj Paškuliak | 22.3.2014 o 12:49 | (upravené 7.5.2014 o 20:17) Karma článku: 8,40 | Prečítané:  2266x

Začnem trochu zoširoka a potom prejdem k veci: Baby sa mi začali páčiť už dosť skoro na základnej škole. Dokonca som sa ako ôsmak do jednej aj zaľúbil, čo bolo veru zavčasu. (Pretože sú aj takí čo sa nezaľúbia nikdy. Napríklad niektoré ženy ktoré nepochopia ako veľmi sa muž trpiaci psychózou zvanou zaľúbenosť trápi, a iba zo svojho partnera chladnokrvne ťahajú prachy.) Vtedy ako decko som mával také ušľachtilé fantázie že pre ňu položím život, alebo ako budeme uväznení v temnej jaskyni a báť sa nejakého obrovského pavúka ktorý nás bude chcieť zožrať. Neskôr sa mi to ešte pár krát stalo, aj keď napokon som sa zaprisahal že už to nikdy nedopustím, lebo zamilovať sa, to je cesta do pekla a vedie k tým najhorším veciam. A vôbec, keď sa spätne pozerám na tie vzťahy, tak ich hodnotím ako stratený čas, ktorý som mohol venovať radšej videohrám, alebo stráviť s priateľmi pri pive. Nevadí. Fyzickú potrebu nie je obtiažne uspokojiť aj bez lásky. Ale čo s citmi? Tu ostáva bolestivé prázdno, ktoré treba vyplniť niečím vyšším.

Myslím si že tento problém spomenutý v posledných riadkoch perexu sa netýka len mňa, ale aj mnohých iných ľudí v našej spoločnosti, ako mužov, tak aj žien. Snáď každý človek potrebuje niekoho obdivovať a prechovávať voči nemu „vyššie city“. Pre niekoho je to obľúbený herec či športovec, pre iného automobilový pretekár, a niekto zase (najmä vidiecke ženy) uctieva svojho kňaza. Podľa toho kto koho preferuje spoznáme aký je to človek. Myslím si že mať vzor v nejakom futbalistovi majú sklon skôr menej inteligentní ľudia, a umelcov uctievajú zase častokrát snílkovia odtrhnutí od reality čo nechápu že z umenia sa človek nenaje a ľudia ktorí majú problémy s drogami. Ja preto najviac obdivujem politikov, lebo riadia tento svet. Zo slovenských si najväčšmi vážim Roberta Fica, lebo to nie je žiadny roztrasený slaboch ako poniektorí, ale sebavedomý a rázny chlap (dnes už zriedkavý typ muža) ktorý si ide za svojim a keď tresne päsťou do stola, tak celá krčma zamrie od strachu.

Obdivujem ho, pretože, aj keď si to mnohí neuvedomujú, v našom mladom štáte vykonáva mimoriadne náročnú politickú prácu. Väčšinu svojho času, svoje najlepšie sily, obetúva tomu aby sa ľudia na Slovensku mali lepšie, a vo vzácnych chvíľach voľna miesto toho aby si spolu s rodinou užíval zarobené peniaze, trávi hodiny nad počítačom a píše blogy. (A toto platí aj pre iných politikov ktorí sem píšu, a je to veľmi zaujímavý fenomén, že články ich, ľudí ktorí predstavujú elitu, sú na jednej titulke hoci s niekým kto nemá ani vysokú školu.) Každé jedno slovo pána Fica vnímam ako vybrúsený diamant, či ako iskrivé víno v pohári čo sýti ducha; každú jednu vetu ako umelecké dielo, čo hoc aj samo o sebe, vytrhnuté z kontextu, je úplne dokonalé. Je absolútne jedinečný. Na slovenskom politickom dejisku plnom skúsených a ostrieľaných matadorov ako napríklad Richter, Čaplovič, alebo Gašparovič, všetkých vysoko prevyšuje, a jeho kvalitám (aj keď to nie všetci vedia oceniť) sa približujú snáď len také osobnosti ako Pavol Hrušovský alebo Monika Flašíková Beňová.

Myslite si o mne čo chcete, ale ja mu na rozdiel od dezorientovaného stáda fandím. Snáď sa k tomu môžem takto úprimne priznať, keď tu na Blogu SME vládne taká rodinná atmosféra. Ak sa nestane prezidentom, zrúti sa mi svet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?