Plátanie výtlkov na Slovensku

Autor: Juraj Paškuliak | 11.3.2014 o 13:10 | (upravené 7.5.2014 o 20:22) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  655x

Na slovenských cestách o výtlky nie je núdza, lebo sú častokrát neporiadne postavené, zle udržiavané, alebo vystavené náporu preťažených kamiónov. Ale čo sa dá robiť? Ak chcete v obchodoch nájsť nábytok či potraviny z Poľska, alebo zeleninu zo Španielska, potrebujete zjazdné cesty aby bolo možné ten tovar vôbec doviezť. Keby nie, tak by sme tu na Slovensku de facto pokapali od hladu. No našťastie sme v elitnom klube krajín, kde zajtra znamená včera a práve vďaka tomu u nás vymizli akékoľvek mafiánske praktiky, rozkrádanie, alebo korupcia, a náš štát funguje ako luxusné hodinky nášho sociálne cítiaceho súdruha predsedu za niekoľko desiatok tisíc eur. Preto sa aj v budovaní a udržiavaní infraštruktúry zavádzajú nové, revolučné praktiky, o akých sa ľuďom ešte včera ani len nesnívalo.

Napríklad metóda ktorá by sa mohla volať „cisárove nové šaty“. Premiér sa pochlapí a povie že diaľnica z Bratislavy do Košíc bude hotová do toho a toho roku, a stane sa tak. Ak sa vám zdá že sa tak neudialo, potom je chyba iba vo vašej hlave. Tá diaľnica tu proste je a je to iba váš problém že ju nevidíte alebo po nej neviete jazdiť.

Úplne inou kapitolou sú opravy ciest. Aktuálne je jeden z najakčnejších spôsobov opravy výtlkov na menej zaťažených cestách taký, že sa do nich nasype štrk, takže vozovka je potom pekná rovná a autá po nej môžu jazdiť ako predtým. Keď sa kamienky časom roznesú, stačí ich nahrnúť naspäť, alebo dosypať ďalšie.

1.JPG

Z tejto asfaltky ostali už len zvyšky plné dier. Pár dní dozadu, krátko po ošetrení, bol jej povrch ešte rovný. Miesta výtlkov bolo vidieť iba podľa toho že nový štrk v nich bol svetlejší ako okolitý, špinavý. Teraz sú už čiastočne pomiešané a vyjazdené z jám von. Za chvíľu bude treba doplniť nový.

2.JPG

To nie sú snímky z nejakej postsovietskej republiky, ale z centra jedného slovenského mesta. V popredí je "spevnená" cesta, ďalej už iba blato.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?