Plátanie výtlkov na Slovensku

Autor: Juraj Paškuliak | 11.3.2014 o 13:10 | (upravené 7.5.2014 o 20:22) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  668x

Na slovenských cestách o výtlky nie je núdza, lebo sú častokrát neporiadne postavené, zle udržiavané, alebo vystavené náporu preťažených kamiónov. Ale čo sa dá robiť? Ak chcete v obchodoch nájsť nábytok či potraviny z Poľska, alebo zeleninu zo Španielska, potrebujete zjazdné cesty aby bolo možné ten tovar vôbec doviezť. Keby nie, tak by sme tu na Slovensku de facto pokapali od hladu. No našťastie sme v elitnom klube krajín, kde zajtra znamená včera a práve vďaka tomu u nás vymizli akékoľvek mafiánske praktiky, rozkrádanie, alebo korupcia, a náš štát funguje ako luxusné hodinky nášho sociálne cítiaceho súdruha predsedu za niekoľko desiatok tisíc eur. Preto sa aj v budovaní a udržiavaní infraštruktúry zavádzajú nové, revolučné praktiky, o akých sa ľuďom ešte včera ani len nesnívalo.

Napríklad metóda ktorá by sa mohla volať „cisárove nové šaty“. Premiér sa pochlapí a povie že diaľnica z Bratislavy do Košíc bude hotová do toho a toho roku, a stane sa tak. Ak sa vám zdá že sa tak neudialo, potom je chyba iba vo vašej hlave. Tá diaľnica tu proste je a je to iba váš problém že ju nevidíte alebo po nej neviete jazdiť.

Úplne inou kapitolou sú opravy ciest. Aktuálne je jeden z najakčnejších spôsobov opravy výtlkov na menej zaťažených cestách taký, že sa do nich nasype štrk, takže vozovka je potom pekná rovná a autá po nej môžu jazdiť ako predtým. Keď sa kamienky časom roznesú, stačí ich nahrnúť naspäť, alebo dosypať ďalšie.

1.JPG

Z tejto asfaltky ostali už len zvyšky plné dier. Pár dní dozadu, krátko po ošetrení, bol jej povrch ešte rovný. Miesta výtlkov bolo vidieť iba podľa toho že nový štrk v nich bol svetlejší ako okolitý, špinavý. Teraz sú už čiastočne pomiešané a vyjazdené z jám von. Za chvíľu bude treba doplniť nový.

2.JPG

To nie sú snímky z nejakej postsovietskej republiky, ale z centra jedného slovenského mesta. V popredí je "spevnená" cesta, ďalej už iba blato.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?