Dvojdňová túra cez Vtáčnik

Autor: Juraj Paškuliak | 29.11.2014 o 20:38 | Karma článku: 7,77 | Prečítané:  1877x

Vážení čitatelia, tým z vás, ktorí ste smutní z terajších chladných dní a je vám ľúto za letom, prinášam fotografie z neho. Obrázky sú z pohoria Vtáčnik. Nechýba stručný popis a pridal som aj pár slov o pozitívnom myslení.

Túru začínam v obci Osľany, do ktorej som sa dostal z Partizánskeho. Je predo mnou žlto značená turistická trasa vedúca na hrebeň Vtáčnika. Najzaujímavejšie miesta na nej sú výrazné bralo Žarnov (840 m. n. m.) a skalné mesto Buchlov (1041 m. n. m.).

Svižne kráčam a dávam si pozor aby som nezablúdil. Chcem sa čo najskôr dostať na miesto, kde mám ubytovanie. Čaká ma odpočinok v posteli. Teším sa naň. V úrovni služieb pre turistov a dovolenkárov patríme k svetovej špičke. Všetci to o nás vedia.

 

Vydal som sa na druhú etapu túry. Čaká ma cesta po hrebeni, cez skalné mesto Kláštorská skala (1279 m. n. m.), najvyšší bod pohoria – Vtáčnik (1346 m. n. m.) a potom pomalý zostup severnou časťou týchto vrchov. Ciel som si vytýčil v Handlovej.

V pralese stretávam čriedu divých svíň v počte asi dvadsať kusov. Sú priamo predo mnou, krochkajú a neochotne ustupujú. Idem pomalým tempom a rozmýšľam, kam až ich budem takto pred sebou hnať. Vtom z diaľky pred sebou začujem hlasy oproti idúcich ľudí. Prasatá sú v obkľúčení! Čo sa bude diať?

Našťastie sa nič nestalo – stádo diviakov zmizlo smerom na východ a ja som sa o chvíľu vítal s turistami idúcimi z protismeru. (Mimochodom, boli to jediní ľudia, ktorých som tam počas tých dvoch dní stretol.)

V prírode o všeličom rozmýšľam. Aj keď život nie je vždy ľahký, snažím sa pozitívne myslieť a na veci pozerať s nadhľadom. Teším sa na každý nový deň, dbám o seba, pravidelne športujem. A viem že je to klišé, ale pokúšam sa tešiť z každej maličkosti. Dokáže mi urobiť radosť napríklad, keď si prečítam niečo vtipné a milé, čo ma rozosmeje.

Kráčam vpred a viem, že stále je kam ísť. Vo všetkom sa dá nájsť niečo pekné, vždy je dôvod, prečo žiť. Prajem si, aby čo najviac ľudí myslelo pozitívne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?